PİKARE Rehberlik

Söze Başlarken…
Pikare’de öğrenci olmak, veli olmak, öğretmen olmak, toplumu oluşturan insan unsurunun, bilinçli ve sağlam bir ruhla eğitilmesi ve yetiştirilmesi, yarınlarımızın teminatıdır. Nitekim bir Çin atasözünde “insan” unsurundan; “Bir yıl için tohum ek, ağaç yetiştir on yıl sonrasına hesaplarsan yüzyıl ötesini, İNSAN yetiştir o zaman” şeklinde söz edilmiştir. Takdir edersiniz ki, kâinatta en zor yetişen varlık insandır. Onun dünyası aile yuvasında oluşmaya başlar, aile bağları ile perçinleşir. Toplumun gerçek yüzü ile ilk kez okulda karşılaşır. Artık o, aileden okula toplumsal kocaman bir adım atmıştır. Enteresan çelişkiler yaşar kendince, gün be gün. Bir yanda alışageldiği aile değerleri, bir yanda okulda karşılaştığı ilk toplumsal değerler, öte yanda kendini kabul ettirme ve kanıtlama arzusu…

Biraz çelişki, biraz zorlanma, biraz enerji ve heyecan dolu bu koşuşturmanın, hayatının ilk adımları olduğundan habersizce, zamana karşı hayata doğru başlayan yarışta hayat, körpecik bedenlerde yükünü hissettirmeye başlamıştır bile… İşte körpe ve genç dimağların yükünü en hafife indirgeyen, geleceğe dair disiplinli, donanımlı ve şuurlu olarak yön veren, çeşitli dinamiklerin topluma kazandıran okullar, yani “doğru adresler” unutulmamalıdır ki, güzel, güvenli ve itibarlı bir geleceğin teminatıdır.

Pikare; öğrencilerimizin, eğlenceli ve geleceğe yönelik en verimli yıllarını geçirdikleri, velilerin de gözbebekleri çocuklarını (başarıları kanıtlanmış) emin ellere güvenle teslim ettikleri bir aile yuvasıdır.
Pikare; ortaokulundan liseye profesyonel ve deneyimli kadrosuyla, bugüne kadarki başarılarının bundan sonraki başarıların teminatı olma, heves, arzu ve özgüveniyle başarılı sonuçlara giden yolun adresidir.
Tüm bu nedenlerden dolayıdır ki; PİKARE‘de öğrenci olmak da veli olmak da öğretmen olmak da ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı hep birlikte yaşamak ve sürdürmek için; mutlu ve umutlu yarınlar için PİKARE’de buluşalım.
 

PİKARE Eğitim Kurumları
Rehberlik Servisi