Genel Müdürümüzden

Genel Müdürümüzden
Genel Müdürümüzden

Değerli Anne-Babalar,

Pikare Eğitim kurumları, eğitim sektöründe çeyrek asırdır; bakış açısıyla fark yaratan, ülkesine faydalı, demokrasi ve barış ilkelerini merkeze alan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurucumuz Sayın Adem Kas’ın temellerini attığı, oluşturduğu güçlü akademik kadrosu ile istikrarlı olarak aynı ideallerle bu kutsal yürüyüşe devam edecektir.

Çocuklarımızın aldıkları eğitimin izlerini ömür boyu taşıyacaklarının bilincinde olarak tüm çalışmalarımızı ve kararlarımızı bu yönde hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Butik eğitim anlayışımıza ek olarak, öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerileriyle donanmasını sağlamak amacıyla belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için zenginleştirdiğimiz eğitim-öğretim modelini disiplinle uygulayarak, akademik ve sosyal çalışmalarımızı tüm paydaşlarımızla etkin işbirliği içinde sürdürmeye devam edeceğiz.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı hak ettikleri yerlere getirebilmek için birlikte çıktığımız bu uzun ve meşakkatli yolculukta, çocuklarımızın hayat boyu gelişmeye ve öğrenmeye açık, becerikli, kendine güvenen, azimli ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için çalışacak ve başarılı olmaları için onları her zaman desteklemeye devam edeceğiz.

Bir eğitimci olarak, 22 yıldır köklü kuruluşlarda eğitim ve öğretimin her kademesinde edindiğim tecrübelerimle öğrencilerimizin her birinin çok özel ve kendine özgü bireyler olduğunun farkındayım. Tüm öğrenme süreçleri ve deneyimlerinin bu yönde şekillendirileceğini, güçlü akademik kadromuzla birlikte daima sizlerin ve sevgili öğrencilerimizin yanında olacağımızı paylaşır; sizleri de Pikare Ailesi’ne bekleriz.

Sevgi ve Saygılarımla,
ÖZNUR CÖMERT